X
تبلیغات
زولا
نادر ابراهیمی موضوع:ادبی و هنری به قلم اقای رضا آشفته  چاپ
تاریخ : یکشنبه 5 خرداد‌ماه سال 1387
نادر ابراهیمیموضوع:ادبی و هنری
 
به قلم اقای رضا آشفته
 
سایت شعر نو:
 
 
 
نادر ابراهیمی نادر ابراهیمی نامی آشنا است برای علا‌قه‌مندان به ادبیات داستانی و سینما. مردی که با نوشتن زنده مانده است؛ هرچند این روزها پا به نهمین سال بستری شدن خود در منزل می‌گذارد. باخبر شدیم که حال نادر ابراهیمی رو به وخامت گذاشته است، با منزل ایشان تماس گرفتیم. فرزانه منصوری، همسر نادر ابراهیمی در این‌باره گفت: ایشان 9 سال است که بیمار هستند و دورانی بود که حال ایشان رو به بهبودی گذاشته بود که هم‌اکنون این بهبودی متوقف شده است.


وی با اشاره به اینکه این نویسنده نامدار همچنان در منزل تحت مراقبت هستند، گفت: <دوست داریم که خودمان در منزل از او مراقبت کنیم، به همین دلیل به تخت بیمارستانی و اکسیژن مجهز هستیم و پزشکان و پرستاران می‌آیند و می‌روند و نادر را تحت نظر دارند.>


با توجه به این شرایط سخت و بحرانی که مراقبت از این نوع بیماران هزینه‌بر است، همسر نادر ابراهیمی خدا را شکر می‌گوید که مشکل مالی نداشته‌اند و در این باره می‌افزاید: <با فروش برخی از کتاب‌های ایشان و منابع کوچکی که داریم، الحمدلله به لحاظ مالی تا امروز تامین بوده‌ایم.>


نادر ابراهیمی از دهه‌های دور با انتشارات مختلف همکاری کرده و در این سال‌ها شاهد انتشار آثاری از او توسط نشر امیرکبیر، روزبهان، هاشمی، مرکز، سوره مهر و فکر روز بوده‌ایم و در حال حاضر روزبهان ناشر اختصاصی آثار این نویسنده شده است. در سال گذشته رمان بر جاده‌های سرخ آبی به چاپ پنجم و ششم رسیده است.


همسر نادر ابراهیمی امیدوارانه به بهبود این نویسنده فکر می‌کند و آرزوی قلبی ما هم بهبودی و سلا‌مت او است.


نادر ابراهیمی در 14 فروردین 1315 در تهران به دنیا آمده و در رشته زبان و ادبیات انگلیسی پس از ترک تحصیلا‌ت در رشته حقوق فارغالتحصیل شده است. او در سال 43 نخستین کتاب خود را به نام <خانه‌ای برای شب> به چاپ می‌رساند که داستان دشنام در آن با استقبال چشمگیری روبه‌رو می‌شود. تاکنون علا‌وه بر صدها مقاله تحقیقی و نقد، بیش از صد کتاب از او چاپ شده است که دربرگیرنده داستان بلند و کوتاه، کتاب کودکان و نوجوانان، نمایشنامه، فیلمنامه و پژوهش در زمینه‌های گوناگون است. ابراهیمی در زمینه ادبیات کودکان، جایزه نخست براتیسلا‌وا، جایزه نخست کتاب برگزیده سال ایران و چندین جایزه دیگر را هم دریافت کرده است. او همچنین عنوان نویسنده برگزیده ادبیات داستانی 20 سال بعد از انقلا‌ب را به خاطر داستان بلند و هفت جلدی آتش بدون دود به دست آورده است.
نوشته شده در شنبه 4 خرداد 1387 - 19:56:25 ارسال از رضا آشفته