X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
کنگره های شعر، انسان سازند  چاپ
تاریخ : پنج‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1387
منبع:
 
 
 بمدیریت م.مجتبی
 
 
 
عکس از حمید سبز واری:
 
حمید سبزواری

حمید سبزواری:

  کنگره های شعر، انسان سازند

13 اردیبهشت 1387 ساعت 10:25
کنگره هایی مانند: شانزدهمین کنگره شعر دفاع مقدس، انسان ساز هستند و راه درست زندگی را به همه نشان می دهند.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، حمید سبزواری در مصاحبه با خبرنگار اعزامی ایبنا به ایلام گفت: با عنایت خداوند، در میدان های مبارزه حق علیه باطل به پیروزی رسیدیم و این انقلاب ودیعه ای در دستان ماست که باید در حفظ آن بکوشیم.

وی ادامه داد: استادان فن ادبیات، باید با خلق آثار ارزشمند این ارزش ها راحفظ کنند. در دوران جنگ، باوجود کمبود ادوات جنگی، رزمندگان با داشتن آرمان های والا، با هم متحد شدند و به پیروزی رسیدند.

سبزواری وجود کنگره ادبی دفاع مقدس را  لازم دانست و برگزاری کنگره شانزدهم شعر دفاع مقدس را به عنوان راهی برای تقویت روحیه شاعران جوان و طرحی برای آینده شعر دفاع مقدس معرفی کرد.

وی در پایان با بیان خاطره ای، زنده یاد قیصر امین پور را اینگونه توصیف کرد: در زمان جنگ، گاهی اوقات برای ایجاد روحیه در رزمندگان، در شهرهای جنوبی جلسات شعرخوانی برپا می کردیم. یک روز، در دزفول پسری جوان به سراغ من آمد و از این گلایه کرد که اجازه نمی دهند که به شعرخوانی بپردازد. من هم با خواندن شعر او، پی به توانایی او در شعر سرایی بردم و با وساطت من شعرش را در جمع خواند. به او پیشنهاد کردم برای پیشرفت بیشتر به تهران برود. آن جوان کسی نبود جز، قیصر امین پور!

استاد حمید سبزواری درحال حاضر، مشغول جمع آوری آثارش برای تکمیل و تجدید چاپ کتاب "سرودی دیگر" است.

خبرگزاری ایرانا:
http://www.ibna.ir/vdciuzaz.t1a3v2bcct.html